Serwis samolotów ultralekkich

Serwis samolotów ultralekkich Obsługa techniczna i modyfikacje

Serwis silnika rotax

Posiadamy mobilny serwis samolotów ultralekkich. Dla Państwa wygody dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce, a także za granicę.
Zarówno w celu przeprowadzenia obsługi technicznej samolotów jak i wykonania serii lotów próbnych czy testowych.

Oferujemy serwis samolotów ultralekkich w zakresie silnika Rotax 912 ULS, 912 iS, awioniki, instalacji elektrycznej, płatowca, śmigła.

Modyfikujemy samoloty ultralekkie poszerzając ich możliwości operacyjne polegające na dostosowaniu do lotów nocnych VFR-noc.
Do wyposażenia niezbędnego do lotów nocnych należy zainstalować światła nawigacyjne na końcówkach skrzydeł i ogonie, reflektory lądowania i kołowania oraz oświetlenie przyrządów i kabiny oraz sporządzenie stosownych obliczeń i dokumentacji.
W chwili obecnej przepisy lotnicze obowiązują także sprawdzenie samolotu ultralekkiego przeznaczonego do lotów nocnych przez ULC.

Instalujemy wyposażenie niestandardowe i specjalne, a także urządzenia glass-cockpit i zaawansowaną awionikę.

Zajmujemy się także poprawą wad fabrycznych samolotów. Dotyczy to szczególnie awioniki, układów elektrycznych i elektronicznych.
Nieraz pozostawia to wiele do życzenia. Nawet teoretycznie markowe samoloty ultralekkie posiadają awionikę i układy elektryczne zbudowane z tandetnych podzespołów samochodowych.

Samoloty UL bardzo często nie posiadają nawet tak bardzo ważnego podzespołu jakim jest specjalny lotniczy stycznik odcinający prąd tuż przy samym akumulatorze.
Jest to bardzo ważny element podnoszący bezpieczeństwo wykonywania lotów.